Maža virtuvė – kaip padaryti daugiau erdvės?

Turint mažas virtuves gali būti sunku rasti vietos visiems savo daiktams, ypač jei jas nuolat naudojate. Turėdamas tiek daug darbo stalo, jis gali pasidaryti netvarkingas ir nesuteikti erdvės, kurios reikia norint iš tikrųjų ką nors padaryti.

Yra keletas būdų, kaip kovoti su tuo ir sukurti daugiau erdvės, atliekant kelis toliau nurodytus veiksmus.

Savo daiktų sudėliojimas yra dalykas, kurį turbūt visi turėtume daryti, tačiau tai dar svarbiau mažoje virtuvėje. Nuo virtuvės spintelių iki stalčių iki lentynų, būtina apsiriboti tik tais daiktais, kuriuos naudojate reguliariai. Jei niekada neliesite tos brangios Kinijos, saugokite ją. Įsigykite tinkamų patiekalų rinkinį, kurį norite parodyti, ir išmeskite tas nesutampančias lėkštes, kurios jūsų stalo neteikia jokių pirmenybių.

Naudokite skrudintuvo orkaitę, esančią po korpusu

Po spintele tiesiai kabo skrudintuvas. Tai yra specialūs skrudintuvai, sukurti pakabinti iš viršaus ir paprastai yra labai efektyvūs. Jei ketinate įsigyti skrudintuvo krosnį po spintele, tuomet turite išnagrinėti keletą apžvalgų, kad įsitikintumėte, jog gausite geriausią kokybę ir jums tinkamiausias parinktis. Skrudintuvai, nepaisant jų dydžio, užima šiek tiek vietos, kuriuos galima panaudoti kitiems daiktams, kurių negalima pakabinti. Taigi skrudintuvas po spintele bus puikus būdas atlaisvinti vietos ir vis tiek galėsite gaminti skaniausią ant grotelių kepto sūrio sumuštinį!

Panaudokite saugojimo konteinerius

Tinkamos skardinės ar stikliniai indai ne tik gali paskatinti jus išlikti tvarkingiems ir kontroliuoti savo virtuvės reikmenis, bet ir žymiai vizualiau, nei išsklaidytos maisto talpyklos. Sutvarkykite daiktus pagal dažniausiai naudojamus elementus ir saugokite galiojimo terminų sąrašą.

Išnaudokite erdvę ant spintelių viršaus

Šaunus triukas yra išnaudoti visą erdvę ant jūsų spintelių viršaus. Tai veikia kaip dekoratyvinis triukas, taip pat pridedama saugojimo vieta. Čia galite laikyti visų rūšių daiktus, jei esate tikri, kad spintelės yra pakankamai tvirtos. Jei ne, galite laikyti puodus ir keptuves, kurių nenaudojate kasdien, ir kitą virtuvės įrangą, kurios neturite pasiekti kiekvieną dieną. Tam įsitikinkite, kad turite laiptelių kopėčias, kad vėliau galėtumėte lengvai patraukti savo daiktus.

Galvok vertikaliai

Nepamirškite apie erdvę virš savo spintelių. Nedidelėje virtuvėje svarbu kiekvienas colis – ir jei pamiršote tą koją virš savo virtuvės spintelių, praleisite daug vietos saugykloje. Bet svarbu, kad jis nebūtų be kliūčių: arba naudokite jį tik keletui gabalų, pavyzdžiui, vazoms ar plokštelėms, arba naudokite krepšius, kad viskas būtų sutvarkyta.

Naudokite savo palangę

Daugelis žmonių mano, kad palangės yra skirtos tik augalams, ir net jei augalai tikrai gali jaustis virtuvėje, jūs galite pridėti kitų dalykų prie savo palangės, kad būtų praktiškiau. Pvz., Jei turite puodelį, kuriame yra gerai atrodantys indai ar puodeliai, ir nuolat juos naudojate, galite tiesiog juos pastatyti, o savo spintelėse turėsite daugiau vietos kitiems daiktams laikyti.

Pažvelkite į savo diapazoną

Mažose virtuvėse mažiausia virtuvės erdvė, tačiau storas mėsos blokas arba pjaustymo lenta, pastatyta virš nenaudojamo degiklio ar net per kriauklę, yra puikus būdas išplėsti turimą paviršiaus plotą. Palepinkite ant gerai pagamintos ir patrauklios pjaustymo lentos, kurią galite parodyti, kad taip pat sutaupytumėte spintelės vietą.

Lentynos, pakabos ir dar daugiau lentynų!

Turėdami mažas virtuves, lentynas ir pakabas esate geriausi draugai. Jūs galite padaryti bet ką; galite pakabinti keptuves ir sudėti puodus ant lentynų. Įsitikinkite, kad lentynos yra pakankamai tvirtos, ir turėsite puikią vietą ant jų ką nors sudėti neatsižvelgdami į svorį ar dydį. Kai kuriems žmonėms patinka, kai žurnalai laikomi virtuvėje, kai jie laukia ko nors ruošti, o gal ir knygų apie knygas. Jei taip yra jums, užuot palikę juos ant prekystalio, galite sukurti specialią lentyną abiem.

Išvalykite savo stalviršius

Nors mes visi stengiamės parodyti tuos gražius prietaisus, kuo mažiau paliksite aplink stalviršius, tuo geriau. Jei visiškai neturite vietos saugykloje arba jums reikia lengvos prieigos prie tam tikrų virtuvės prietaisų, investuokite į vielos krepšius ar keraminius indelius atsitiktiniams indams ir rankšluosčiams laikyti, kad jūsų prekystaliai būtų be rūpesčių.

Pakabinkite daiktus užkampiuose ir alkūnėse

Atminkite, kad nereikės daiktų dėti į vietas, kurios yra tiesiai priešais jus. Tarp jūsų daiktų yra mažai tarpelių, pavyzdžiui, tarp šaldytuvo ir spintelės. Galite naudoti šią vietą norėdami pakabinti tai, ko iš tikrųjų neturite pamatyti, bet prisiminsite, kur yra, kai reikia. Šie maži užkampiai gali atrodyti nenaudingi, tačiau jei turite daug tų mažų plotų, tikrai galite jais pasinaudoti.

Naudokite sienų erdves

Privaloma turėti mažas virtuves? Magnetinis peilio laikiklis. Ši „Michelle Gage“ virtuvė įrodo, kad peiliams laikyti nereikia išgalvoto peilių bloko. Magnetinė juostelė ne tik suteikia jums lengvą prieigą prie jūsų peilių, bet ir apsaugo jūsų stalviršius nuo didelių gabaritų peilio bloko.

Naudokite magnetinio peilio laikiklį

Užuot sudėję savo indus ar peilius į stalčių ar puodelį ant prekystalio, visada galite naudoti magnetinių indų laikiklius. Paprastai jie naudojami peiliams, nes daugelis indų yra gryno nerūdijančio plieno ir negali būti laikomi magnetiškai. Peilių laikikliai yra labai prašmatnūs, tačiau jiems reikia laisvos vietos. Norėdami atlaisvinti šią vietą, galite pagaminti magnetinio peilio laikiklį ir pakabinti puodelį su indais šalia jo. Tokiu būdu jūs juos laikysite vienas šalia kito ir jums nereikės užimti jokios priešingos vietos.

Nesvarbu, kaip tai gali sukelti sunkumų, rasti savo daiktams vietą nėra taip sunku. Iš esmės viską pakabinti ant sienos ar po spintele yra sprendimas! Jei atliksite visus aukščiau aprašytus veiksmus, turėsite visiškai tuščią stalviršį, kuriame gali būti tik jūsų kavos virimo aparatas.