Kaip prižiūrėti šunį?

Tinkamai prižiūrimas šuo visų pirma yra sveikas šuo, o kiekvieno savininko užduotis yra organizuoti savo augintiniui tinkamą mitybą, teisingą dienos režimą, taip pat reguliariai atlikti šuns apžiūras, kad būtų įvertinta jo bendra būklė. Įdomus faktas yra tai, kad neįprastų, egzotiškų veislių šunims reikia garbingesnės priežiūros. „Klasikiniams“ augintiniams, kiek įmanoma panašiems į jų laukinius protėvius, praktiškai nereikia sudėtingos papildomos priežiūros.
Šunų priežiūrą sudaro daugybė veiksnių, kaip Kaip prižiūrėti šunį namuose? Rūpinimasis šunimiArtiklas „Rūpinimasis šuniuku“ kalbėjo apie tai, kokias sąlygas jūsų augintiniui reikia sudaryti visaverčiam gyvenimui. Būtinai perskaitykite šio straipsnio medžiagą, joje gausite daug naudingų patarimų.

Šiame straipsnyje išsamiau panagrinėsime šunų viliojimo temą, taip pat kalbėsime apie sterilizaciją, ar ši procedūra reikalinga, kaip ji veikia šunų gerovę ir sveikatą.

Šuns apžiūra

Šuns apžiūra leidžia nustatyti bet kokias sveikatos problemas, sužalojimus, žalą ir parazitų buvimą. Tikrinimas turėtų būti atliekamas reguliariai, nes šuo kiekvieną dieną būna gatvėje bent du kartus per dieną. Pasivaikščiojimo metu augintinis gali lengvai sužeisti pėdą, subraižyti ar susižeisti. Taip pat sezono metu yra didelė rizika sugauti erkę – ir kuo atidžiau stebėsite savo augintinio būklę, tuo mažesnė rimtų negalavimų rizika.

Enter Our Cutest Dog Contest!

Šunų plaukų priežiūra

Norėdami prižiūrėti savo šuns kailius, turite šiek tiek pastangų, tačiau ši procedūra yra tiesiog būtina, kad jūsų augintinis jaustųsi gerai ir patogiai.

Įvairių veislių šunų plaukų priežiūra priklauso nuo palto ypatybių, kailiuko storio ir ilgio, plauko minkštumo ir kaprizingumo. Atrodytų, kad įprastos maudynių ir šukavimo procedūros turėtų būti vienodos visiems, tačiau, rūpinantis šuns plaukais, kiekvienu atveju yra keletas niuansų.
Pagal sunkumą prižiūrint, galima atskirti keturias šunų grupes.

Pirmajai šunų grupei atstovauja veislės, kurioms reikia didžiausio dėmesio, prižiūrint šių veislių kailius. Šiai grupei priklauso šunys, kurių plaukai turi būti nukirpti ir nukirpti. Tai apima tokias veisles kaip terjerai, kokerspanieliai, pūdeliai, šnauceriai.

Antroje vietoje pagal auginimo sudėtingumą yra ilgaplaukių šunų veislės. Šių šunų plaukus reikia reguliariai šukuoti. Tai gana didelė veislių grupė, pavyzdžiui, koljė, pekinė, bobtail ir kt.

Kitas bus trumpaplaukis veislė, taip pat gana didelė grupė, kurią sudaro dobermanai, rotveileriai, boksininkai ir daugelis kitų.

Pagaliau šunys be palto, tokie kaip Meksikos beplaukiai, Kinijos koldūnai ir kt., Užpildo šią klasifikaciją. Nepaisant to, kad šie šunys neturi vilnos, tai nereiškia, kad jiems nereikia dėmesio, nes šiems šunims reikia ypatingos priežiūros už jų odos.

Svarbus kasdienis viliojimas. Juk nuo to priklauso ne tik šuns išvaizda, šukavimas leidžia atsikratyti nešvarumų, pleiskanų, negyvų odos ląstelių, neleidžia plaukams nukristi, pagerina plaukų aprūpinimą plauku dėl nedidelio odos masažo šukomis.

Oda yra didžiausias gyvūno kūno organas, todėl visada reikia deramai atkreipti dėmesį į odą ir kailį. Stebėkite šuns odos būklę: jei ant jo atsiranda opos ir egzema, pleiskanos, lupimasis, paraudimas, greičiausiai šuo turi blusų ar yra alergiškas bet kuriam dirgikliui. Bet kokiu atveju, norint nustatyti priežastį, geriau šunį parodyti veterinarui.

Jei šuo turi blusų, jas, be abejo, reikia išskaičiuoti. Šiandien tai padaryti nėra sunku. Naminių gyvūnėlių parduotuvėse siūlomi įvairūs blusų šalinimo produktai, iš kurių patogiausia yra lašai ties ketera. Būkite atsargūs vartodami antiparazitinius vaistus. Jie gali sukelti alerginę reakciją šuniui kaip odos paraudimą ir niežėjimą. Jei artimiausiu metu šie simptomai neišnyks, apsilankykite pas veterinarą. Sezono metu šuns plaukus gydykite specialiais vaistais nuo erkių.

Sveiko šuns kailis visada bus gražus ir blizgus, tačiau jei kailis yra nuobodu ir smarkiai iškrenta, tai reiškia, kad kažkur augintinio kūne yra problema. Šunys, net trumpaplaukiai, turi būti reguliariai šukuojami, o šienavimo metu šukoms reikia atkreipti dėmesį kiekvieną dieną. Tai suteiks šuniui prižiūrėtą išvaizdą, leis pašalinti negyvus plaukus, odos daleles ir lengvus nešvarumus, kurie nešukuojant skalbimo neišvengiamai pateks į šuns skrandį.

Norint kuo efektyviau ir teisingiau pasirūpinti savo augintinio plaukais, patartina apsilankyti pas profesionalius šunų kirpėjus – grožio salonus. Ten jums bus suteiktos profesionalios konsultacijos, kaip rūpintis savo augintiniu, padėsite išsirinkti tinkamus šepetėlius ir šampūnus, papasakos, kaip prižiūrėti gyvūną namuose.

Savo straipsnyje pateikiame bendras vidutines rekomendacijas šunų viliojimui.

Taigi, jei esate trumpaplaukio veislės šunų augintinio savininkas, prižiūrėdami šuns plaukus neturėsite jokių ypatingų problemų. Kasdienei priežiūrai jums reikia kilpinio rankšluosčio ar specialaus kumštinio piršto, du kartus per savaitę šunį reikia šukuoti šepetėliu su kietais natūraliais šeriais.

Jei jūsų šuo yra ilgaplaukės veislės atstovas, tada priežiūrai jums reikės šukų su ilgais ir neryškiais dantimis galuose. Kitas įrankis yra pjaustyklė, vielinis šepetys arba kitu būdu – šleifas. Tai puhoderka padeda kovoti su vilnos įstrigimu į raiščius. Tačiau dažnai neįmanoma naudoti pjaustyklės, kitaip jūsų šuo taps plikas. Naudokite pjaustyklę kartą ar du per mėnesį, ir tai nepakenks šuniui. Ištraukiklį ir šukas galima naudoti kasdien. Jums taip pat gali prireikti specialios šukos – pjaustymo pjaustytuvo, kirminai daugiausia formuojami ant kojų, už ausų ir pažastyse.

Jei jūsų šuns veislė numato kirpimą ir kirpimą – nepamirškite jų. Tai ne tik išvaizdos, bet ir jūsų augintinio kailio sveikatos raktas. Kai kuriems šunims reikia pašalinti plaukus tarp pirštų, kitaip jie pradės susikabinti ir trukdyti vaikščioti. Norėdami gauti išsamesnės informacijos apie plaukų priežiūrą, pasitarkite su selekcininku ir vykdykite jo rekomendacijas.
Geriausia, jei veisėjas, iš kurio įsigijote šunį, yra geriausias jūsų konsultantas, ir jūs turite vadovautis jo rekomendacijomis. Tačiau pudelio savininkas neturėtų vadovautis lukšto savininko patarimais, nes kiekviena veislė turi savo ypatybes ir rūpinimasis jais taip pat skiriasi.

Šunims, turintiems labai šiurkščius plaukus, reikia kasmetinio kirpimo ir kirpti. Kirpimai vyksta du kartus per metus pagal individualiai sukurtą programą. Tokį šuns turinį lemia ne tik jo išvaizdos standartai, bet ir būtinumas. Galų gale, jei jūs nepriauginsite ir neišpjaustysite šunų tokiu kietu kailiu, jie labai apaugs ir taps nepadorūs. Tačiau išvaizdos defektai šiuo metu nėra pagrindinė problema, jei neišpjaustysite ir nenukerpėte tam tikrų kūno dalių, tada seni plaukai trukdys augti naujiems, šuo patirs nuolatinį niežėjimą ir dirginimą. Infekcija gali patekti į šukas ir mikrotraumus ir išprovokuoti odos ligas, kurias labai sunku gydyti. Skirtingų veislių kirpimo stilius kasmet šiek tiek keičiasi. Jei norite dalyvauti parodose su savo augintiniu, tuomet turite atsižvelgti į tokias mados tendencijas. Šiandien parduodant galite rasti daugybę įvairių tipų žirklių, vis dėlto šuniui nėra lengva savarankiškai atlikti tinkamą kirpimą, geriau kreiptis į specialistus.

Rinkdamiesi šunis šukomis ir šepetėliais, pasitarkite su pardavėju naminių gyvūnėlių parduotuvėje, jis padės jums tinkamai pasirinkti. Viena bendra visų rūšių šepetėlių taisyklė – dantų galai turi būti neryškūs, kad nepažeistumėte šuns odos. Dantų ilgis priklauso nuo šuns kailio ilgio, kuo ilgesnis kailis, tuo ilgesni šepetėlio dantys. Dantų tankis taip pat priklauso nuo kailio tankio. Šuns savininkas turėtų turėti dviejų rūšių šepetėlius su retais dantimis greitam šukavimui ir dažnesnius dantis kruopštesniam šukavimui.

Kasdieninei šunų, turinčių kietus plaukus, priežiūrai naudokite šukas su kieto metalo dantimis. Šnauceriams ir terjerams reikia nušluostyti barzdą po maitinimo kumštiniu pirštu ir periodiškai šukuoti šukomis.

Kaip dažnai maudyti šunį?

Skirtingai nuo kačių, daugelis šunų labai mėgsta maudytis, o tai labai palengvina šią procedūrą. Šunys kasdien vaikšto gatvėje, ir, žinoma, juos reikia maudyti. Tačiau geriau tai daryti nedažnai: kartą per 2 mėnesius to visiškai pakaks. Dažnas maudymasis naudojant šampūnus sausina šuns odą, provokuoja pleiskanų atsiradimą, lupimąsi, egzemą, nes jos pažeidžia natūralų odos lipidų sluoksnį. Skalbimui rekomenduojama naudoti specialius šunų šampūnus, kurie nesausina odos, kūdikių muilą ar kūdikių šampūną. Maudydamiesi kruopščiai nuplaukite šuns kailius.

Išplovę šunį nusausinkite rankšluosčiu ar plaukų džiovintuvu (jei augintinis neturi sausos odos), iškart po maudynių neleiskite šuniui patekti į grimzlę, kad jis neužkluptų.

Ilgaplaukiams šunims, turintiems plaukus linkusiems susivirtyti, pageidautina dažniau maudytis ir kruopščiai šukuoti, trumpaplaukiams šunims maudytis reikia rečiau, maždaug kartą per mėnesį. Maudynių vanduo turi atitikti šuns kūno temperatūrą ir svyruoti nuo 37,5-39 ° C.
Džiovinkite plaukų džiovintuvu, jums reikia ilgaplaukių šunų, pakankamai trumpaplaukių, kad galėtumėte kruopščiai nušluostyti vonios rankšluosčiu.

Yra daugybė specialių šampūnų ir kondicionierių, tinkamų vilnos tipams ir skirtingoms plaukų priežiūros užduotims. Išsamesnės informacijos galite gauti naminių gyvūnėlių parduotuvėje arba viliojimo salone.

Self-Service Dog Washing - The Laundromutt Self Service Dog Wash ...

Jei šuo nešvarus pasivaikščiojimo metu, purvą geriausia pašalinti vietoje paprastu vandeniu, nenaudojant specialių įrankių. Galite pašalinti dulkes nuo augintinio plauko drėgna kempine ar skudurėliu, paprasčiausiai nušluostydami plaukus.

Po pasivaikščiojimo letenas taip pat geriau nušluostyti sausu skudurėliu arba, jei jie labai nešvarūs, nuplauti paprastu vandeniu. Žiemą, kai keliai apibarstyti druska, po pasivaikščiojimo geriau kiekvieną kartą nusiplauti šuns letenėles, kad nebūtų problemų su nagais ir kaladėlėmis. Jei jūsų šuo turi jautrią, sausą odą, prieš vaikščiodami sutepkite kojos pagalvėles specialiu vašku.

Vasarą galite ir net reikia leisti šuniui maudytis skaidriuose ežeruose ir upėse. Nebūtina plauti augintinio specialiomis priemonėmis. Žiemą naudinga šukuoti šuns plaukus sniegu – žinoma, sniegas turi būti švarus. Tiesiog patrinkite su juo šuns plaukus ir atsargiai nušveiskite – šios procedūros dėka jūsų šuo bus ne tik švarus, bet ir sukietėjęs!

Dantų priežiūra

Kramtant kietą maistą, šuns dantys ir dantų priežiūra mechaniškai valomi nuo apnašų, taip užkertant kelią dantų susidarymui. Jei nepavyko užkirsti kelio raugoms susidaryti, tada, norėdami išspręsti šią problemą, turite kreiptis į veterinarą. Norėdami išvengti akmenų susidarymo, galite valyti šuns dantis specialiais dantų milteliais ir dantų pasta šunims bei nušluostytus dantis nuvalyti minkštu skudurėliu.

Jei šuo sveikas ir valgo tinkamai, tada dantų priežiūra nėra būtina. Periodiškai apžiūrėkite šuns burnos ertmę: dantys turi būti stiprūs, balti, be stiprių apnašų ir raiščių, ant dantenų neturėtų būti žaizdų ir uždegimo.Jei turite dantų problemų, geriau nevartoti vaistų ir nedelsdami kreiptis į specialistą.

Kad jūsų augintinis nepažeistų dantų, neleiskite jam pjauti metalinių daiktų. Kad nesugadintumėte šuniuko įkandimo, neištraukite žaislo ar lazdelės iš jo burnos, ypač keičiant dantis. Paprastai šuniukai keičia dantis lengvai, nesikišdami į išorę. Bet jei matote, kad molinė jau pradėjo augti, o pienas dar nebuvo iškritęs, padėkite procesą šiek tiek atlaisvindami pieno dantį ir patraukdami spaustuku ar miniatiūrinėmis replėmis augimo kryptimi, kad nepažeistumėte dantenų. Kai pieninis dantis iškris, jo vietoje liks kraujavimo anga. Jo nereikia apdoroti, nes pačios šuns seilės turi dezinfekuojantį poveikį.

Caring for Your Dog After a Tooth Extraction | East Valley Animal ...

Ausų ir akių priežiūra

Rūpinimasis šunimi neapsiriboja tinkamo kailio turinio klausimu, o šuns akys taip pat reikalauja dėmesio.

Sveiko šuns akys turi būti švarios. Jei pastebėjote pūlingą išskyrų iš akių, tai reiškia, kad šuo gali sirgti. Tai gali būti alergijos požymis arba infekcinės akių ligos simptomas. Bet kokiu atveju turite būtinai parodyti šunį veterinarui.

Nedidelis gleivių susikaupimas akių kampučiuose yra natūralus procesas, ir tokiu atveju nešvarumai tiesiog pašalinami švaria medvilnės paklotu ar audiniu. Jei išskiriama daug gleivių, šuns akis reikia nušluostyti medvilniniu padėklu, pamirkytu virintame vandenyje. Jei stiprus išmetimas nepraeina per kelias dienas, būtinai apsilankykite pas veterinarą. Konjunktyvitas gali būti infekcinės ligos simptomas.

Niekada nenaudokite vaistų akių priežiūrai be veterinaro!

Šunų ausims taip pat nereikia reguliariai šepečiuoti. Sieros išsiskyrimas yra norma, siera yra apsauginis ausies barjeras, todėl jos šveisti neverta. Bet jei augintinio ausyje susikaupė per daug sekreto, jei jis pasidarė raudonas, uždegęs, šuo purto galvą ir jaučia nerimą – būtinai pasitarkite su veterinarijos gydytoju. Tai gali būti vidurinės ausies uždegimas, užsikrėtimas ausų erkėmis ar kitomis ligomis, todėl gydymo galite nedvejodami. Ausies ligos yra labai sunkios. Ausų uždegimas atsiranda arti smegenų, todėl venkite komplikacijų.

Savo straipsnyje mes išvardijome pagrindinius dalykus, kuriais grindžiama šuns priežiūra. Tai tik bendra informacija, ir ateityje turėsite išplėsti ir pagilinti savo žinias apie rūpinimąsi tam tikros veislės šunimis. Nepamirškite, kad rūpinimasis šunimi nėra gydymas, o malonus procesas, kuris suartina savininką ir augintinį.

Jei jūsų šuo vaikšto aukštoje žolėje, praplaukite šuns akis vandeniu arba arbatos lapais nuo išorinio akies kampo iki vidinio (prie nosies). Iš tikrųjų žiedadulkės, sėklos ir kitos nešvarumų dalelės gali patekti į akis.

Ausų priežiūra turėtų būti atliekama kas savaitę. Norėdami tai padaryti, nusikirpkite plaukus ausies kanalo viduje. Jei ausys nėra labai nešvarios, jos nušluostomos tamponu, suvilgytu augaliniame aliejuje. Be to, gaminama daugybė specialių produktų, skirtų šunų ausų higienai palaikyti, kurie yra minkštos sudėties ir gali būti naudojami kas savaitę, o tai ypač svarbu šunims, turintiems ausų ausis. Tokie šunys turi padidėjusį polinkį į ausų infekcijas, todėl būtina ypač atidžiai stebėti jų ausų būklę.