Krūmų kirtimas ir medžių rovimas – kodėl verta?

Sumedėjusių augalų genėjimą turėtų atlikti kvalifikuoti sodininkų darbuotojai, vadovaujami meistro (meistro). Kai genėjimo augalus, būtina atsižvelgti į kiekvienai rūšiai būdingus biologines savybes augalų augimui ir vystymuisi, karūnos formos ir jos amžiumi susijusios kintamumo dinamika, kad šakojasi tipas, bundančios miega pumpurus galimybė ir gebėjimas toleruoti genėjimo. Dėl genėjimo augalai keičiasi visos vainiko ir šaknų masės santykiu. Siurbimo šaknų skaičius pradeda didėti. Tai prisideda prie maistinių medžiagų patekimo į augalo kūno organus, gerina angliavandenių ir azoto apykaitą, organinių junginių sintezę, vandens režimą.

Yra šių tipų genėjimo karūną sumedėjusių augalų: formavimo, sanitarinių ir anti-senėjimo.

Can you cut wet wood with a chainsaw

Kada geriausia genėti vaisių krūmus?

Tinkamas genėjimas formuoja įvorę taip, kad kiekviena šaka normaliam vaisiui gautų tiek šviesos, tiek oro. Rudens genėjimas išlaisvina krūmą nuo sudygusių ūglių ir pašalina poreikį augalui juos maitinti ramybės metu. Tačiau jei dėl kokios nors priežasties negalėjote apkarpyti spalio ar lapkričio mėn., Perkelkite ją į vėlyvą žiemą arba ankstyvą pavasarį – laikotarpiui nuo sausio pabaigos iki balandžio pradžios, kai sumažės sniego ir oro temperatūra, pakilus bent iki -8 ºC, palaikykite šiame lygyje keletą dienų.

Formavimas genėjimas – tinka medžiams ir krumams alėjose ir paprastuose sodiniuose. Formavimas apipjaustymas atliekamas siekiant suteikti karūnui tam tikrą formą – rutulį, kubą, kūgį, koloną. Tokiu apipjaustymu pasiekiamas vienodas skeleto šakų pasiskirstymas.

Įvairių rūšių liepai, guobos, pūkuoti pelenai, baltosios akacijos, skroblas, bukas, tuopos yra gana gerai toleruojami genėjimo. Nuo spygliuočių gerai toleruojamos vakarinės, eglės, kadagiai. Skirtingi beržų tipai netoleruoja vainiko kirpimo. Prastai toleruojamas paukščių vyšnios, katalpos, ūmaus klevo, arklio kaštono ir kalnų pelenų genėjimas.

Genėjimas gali būti silpnas, vidutinio sunkumo ir stiprus. Genėjimo laipsnis priklauso nuo augalo rūšies, jo amžiaus, vainiko būklės.

Uogų krūmų genėjimas žiemą

Priešingai nei teigia daugelis sodininkų, vasario mėnesį genėjimas, jei jis atliekamas būtinomis sąlygomis ir laikantis šiai procedūrai parengtų taisyklių, nesukelia neigiamų padarinių, kaip ir kovo mėn. Kaip žinote, sulčių tekėjimo pradžia pagreitina žaizdų ir pjūvių gijimą, juo labiau kad šiuo metu ant krūmų nėra lapų ar žiedų, o visos augalų jėgos eina į genėjimo metu gautos žalos gydymą. Žiemą sode praktiškai nėra jokių kitų darbų, tad kodėl gi neiškrovus savo užimto ​​pavasario grafiko žiemos pabaigoje apipjaustant medžius ir krūmus?

Silpnas genėjimas arba ūglių įspaudimas (ne daugiau kaip 25 … 30% metinio augimo, 2 … 3 pumpurais) yra pasodinti jaunais augalais. Tarp senų ir naujų skyrių būtina palikti 6 … 10 cm ilgio ūglius.

Senesni medžiai yra vidutiniškai genimi arba trumpinami ūgliai (iki 50% metinio ūglio ilgio), kai ūglių augimas pamažu silpnėja, karūnos sustorėjimas nutrūksta, ūglių gale dedami stipresni augimo pumpurai. Dėl to pailgėja viršutiniai ūgliai, lapai tampa didesni, karūna storesnė.

Palaukite tinkamos temperatūros ir sniego tirpimo, nes kai kuriais atvejais reikia nukirpti krūmo šakas iki paties dirvožemio paviršiaus ir pereiti prie sanitarinio genėjimo: iš krūmų pašalinti nušalusias, sugadintas, sulaužytas, nudžiūvusias, užkrėstas ligomis ir kenkėjais šakas, taip pat viršūnes ir ūglius. Ūgliai pašalinami prie šaknies, o genint subrendusias šakas, reikia palikti kelmus, kad pjūvio vietoje audiniai neužšaltų. Pavasarį šiuos kelmus galima pašalinti. Krūmų genėjimas atliekamas žirklėmis ir sodo pjūklu.

Genėti vaismedžių krūmai

Be sanitarinio genėjimo, kuris palaiko krūmų sveikatą, gali prireikti formavimo ar anti-senėjimo genėjimo. Geriausias laikas genėti, formuoti krūmas – ruduo, tačiau šį darbą galite atlikti pavasarį, prieš pačią sultų tekėjimo pradžią. Kiekviena rūšis turi savo augalų formavimo schemą, ir mes trumpai priminsime, kaip atliekamas uogų krūmų genėjimas, populiariausias mėgėjų darže.

Gardening | Плодовые деревья, ягодные кустарники

Senėjimo medžiai, kurie praranda dekoratyvumą, yra tinkami genėti (9.21 pav.). Norint išlaikyti jų gyvybines funkcijas, pagrindinės vainiko šakos yra iš dalies arba visiškai pašalintos. Dekoratyvumo ir gyvybingumo praradimas išryškėja medžiams su amžiumi, kai vainikėlyje pasirodo sausos šakos, ūgliai nustoja augti, pastebimas viršūnės džiūvimas. Šakų pašalinimas atliekamas iki naujų jaunų ūglių atsiradimo zonos. Jie supjaustomi iki 50 … 75% viso ilgio. Ant šakos, likusios karūnoje, turėtų būti dvi ar trys antros eilės šakos.

Vasarą iš miegančių šių šakų pumpurų dažniausiai atsiranda jaunų ūglių, kurie, jei jie yra per tankūs, turi būti retinami. Bendram senstančio medžio atjauninimui, vainiko genėjimas atliekamas palaipsniui, per 2 … 3 metus, pradedant nuo viršutinės ir didelių skeleto šakų. Augalų rūšys, gebančios greitai atgaminti ūglius (liepas, tuopos, gluosniai), gerai toleruoja tokius genėjimo būdus. Spygliuočių rūšių tik dygliuotos eglės (mėlynos formos) perneša genėjimą. Eglių atjauninimas gali būti atliekamas prieš prasidedant auginimo sezonui.

Kodėl verta kirsti krūmus?

Genėjimo raudonos ir baltos serbentai pavasarį Filialai raudonųjų serbentų gali duoti vaisių 7-8 metų, tačiau pagrindinis pasėlių suformuota šakų nuo 2 iki 5 metų. Būtina įsitikinti, kad ant krūmo, suformuoto iš 12-15 šakų, buvo įvairaus amžiaus šakų, kitaip gali ateiti metai, kai jūs turite nupjauti visas šakas. Iš naujų ūglių kasmet paliekama 3-4 labiausiai išsivysčiusi mainais už pašalintas septynerių metų šakas.

Iš visų sodo krūmų sausmedis yra fotofiliškiausias, todėl jį reikia kasmet genėti. Pirmaisiais metais pradėkite nuo svarbiausios pocedūros – krūmų kirtimas. Pašalinkite tik stiprius viršūnes ir šaknų ūglius, bet kai tik krūmas įgis tūrį, pradėkite vainikuoti. Stenkitės išlaikyti suaugusį krūmą tokiais parametrais: aukštis – 2–2,5 m, skersmuo – nuo 1,5 iki 2,5 m. Genėjimas senas šakas gali akivaizdžiai atjauninti krūmą, o jei senėjimas uždengė didžiąją dalį vainiko, supjaustykite visą augalą prie pagrindo ir iš šaknies šakelės suformuokite naują krūmą.

Все о тенелюбивых плодовых деревьях и кустарниках: какие деревья ...

Sanitarinis genėjimas atliekamas norint pašalinti džiūstančius, pažeistus, ligotus ūglius ir šakas. Tai atliekama kasmet per visą auginimo sezoną.

Anti-senėjimo genėjimo tikslas yra atnaujinti augalo kūną, pašalinti senėjimo požymius ir užtikrinti ilgalaikį sveiko krūmo atsiradimą. Apipjaustymo metodus, jų daugumą, laipsnį lemia augalų biologija, jų vystymosi ciklas. Krūmai apipjaustomi SEN-2 sodo elektrinėmis žirklėmis.

Antrosios grupės krūmai genimi iškart po žydėjimo – jie maždaug trečdaliu sutrumpina išblukusius ūglius, kad augalai užaugtų nauji. Stenkitės neišpjauti ūglių kiekvienais metais tame pačiame aukštyje, kitaip laikui bėgant ant jų susidarys stori užuomazgos, dėl kurių augalas negali išsivystyti naujų ūglių. Jei pavasarį pradėsite formuoti karūną antrosios grupės krūme, galite pašalinti visas būsimas gėles, nes šių augalų žiedpumpuriai susidaro ant praėjusių metų ūglių. Atliekant genėjimą, visi ūgliai genimi dirvos lygyje.

Krūmai kai kuriais atvejais atjaunėja „pasodinti ant kelmo“. Šį genėjimą vykdo dauguma augalų rūšių. Skiepyti augalai supjaustomi 10 … 15 cm aukštyje nuo skiepijimo vietos. Nevakcinuoti augalai pjaunami 10 … 15 cm aukštyje nuo šaknies kaklelio kartą per 3 metus. Ant likusių kelmų susidaro stiebų ūgliai. Daugelyje rūšių (serbentai, karagana) formuojasi stiebo ir šaknies ūgliai. Paprastai, siekiant išvengti krūmo sutirštėjimo, ūgliai yra retinami, paliekant stiprius ūglius. Metiniai ūgliai sutrumpėja „ant inksto“, nepaliekant kelmų. Pjūvių paviršius nuvalomas, v padengtas sodo glaistu arba aliejiniais dažais.

Įrankiai krūmų genėjimui

Bet kokio tipo genėjimui jums gali prireikti sodo pjūklo, nuovirų, dviejų ašmenų genėjimo, sodo peilio, skirto metiniam genėjimui genėti, krūmapjovės genėjimo ir gyvatvorių genėjimo darbams, laiptų, sodo lako ar Rannet pasta. Visi instrumentai turi būti pagaląsti ir sterilūs. Praėjus vienai dienai po apipjaustymo, skilteles, kurių skersmuo didesnis kaip 7 mm, apdorokite sodo veislėmis arba žaizdų gijimo pasta.