Kaip išsirinkti lovelę naujagimiui?

Atidžiai apžiūrėkite lovelę! Visi elementai ir dalys turėtų būti gerai apdoroti, be drožlių, tarpų ir nukrypimų. Geriausia, jei lovelės šoniniai bėgiai ir turėklai yra pagaminti iš medžio masyvo – tai yra papildoma ekologiškumo premija. Visos medienos dalys turi būti lygios liesti, švariai apdorotos ir vienodai padengtos šilkiniu laku. Medienos rūšis yra nesvarbi, šioms detalėms naudojamos kietmedžio rūšys (ąžuolas, bukas ir kt.).

Konstrukcijos ir medžiagų reikalavimai

Išvaizda ir dizainas tikrai yra svarbūs. Bet ar verta apsispręsti vien dėl to, kad „ji tokia miela“? Žinoma ne. Visų pirma, lovelė turėtų būti patogi ir saugi.

Kojos

Lopšiai dažnai būna su ratukais, ir tai labai patogu – tokį gaminį valymo metu lengva perkelti su savimi aplink butą ir suktis į šoną. Bet jei grindys yra nelygios, jums reikės modelio su ratų spynomis. Jei jūsų pasirinkimas nukrito ant lovos su bėgikliais, taip pat pravers spaustukai – kai kūdikis užauga ir pradeda užmigti be judesio ligos, ši funkcija tik trikdys.

Lovelės dugnas

Ekspertai pataria rinktis lopšius su stovo dugnu – tai netrukdo oro cirkuliacijai, vadinasi, čiužinys visada bus sausas.
Dabar labai populiarūs modeliai su reguliuojamu dugno aukščiu – jį galima pakelti, o mamai bus lengva susilaukti naujagimio, o vaikui augant, nuleisti dugną, kad kūdikis neiškristų.

Netaupykite pinigų

Net ir turėdami nedidelį biudžetą, rinkitės lovelę iš tų, kurių kaina nėra žemesnė už vidutinį kainos segmentą. Pigus produktas negali būti kokybiškas ir saugus. Be to, labai tikėtina, kad jis nėra pakankamai patikimas.

Kas gamintojas?

Ne mažiau svarbu žinoti gamintoją. Jei įmanoma, teikite pirmenybę gerai žinomam prekės ženklui (įmonei), kuris turi savo svetainę internete. Pabrėžiu, kad mes kalbame apie gamintoją, o ne apie pardavėją!

Medžiagos

Lovelė kūdikiui turėtų būti pagaminta iš natūralios medienos. Nebrangūs modeliai yra pagaminti iš pušies, tačiau geriau netaupyti pinigų ir nusipirkti kokybišką buko medienos gaminį. Pušis yra minkštas ir trapus medis. Iš šios medžiagos pagamintos lovelės greitai deformuojasi, pradeda sustingti ir girgždėti, jas labai lengva subraižyti. Pastaruoju metu rinkoje pasirodė daugybė į medieną panašių modelių. Tiesą sakant, jie yra pagaminti iš medžio drožlių plokštės. Mes nerekomenduojame net apsvarstyti tokios galimybės įsigijimo.

Nepamirškite paprašyti pardavėjo pažymos, patvirtinančios visišką lovelės saugumą specialiai vaikams – kūdikiai aktyviai tyrinėja aplinkinį pasaulį, jie dažnai bando laižyti ar nulaužti savo prieplaukos detales

Dydis

Vaikiškos lovelės būna įvairių dydžių, tačiau labiausiai paplitusios yra 120×60 cm ir 140×70 cm dydžio lovelės, pastaroji parinktis užims daugiau vietos, tačiau ji taip pat tarnaus ilgiau kūdikiui – šis modelis gali būti naudojamas iki vaiko 8-9 metų. Yra ir kitų dydžių gaminių, tačiau nestandartiniams modeliams bus sunku pasirinkti čiužinį ir apatinius.

Išvada

Idealiu atveju, kai jūs paprašote pažymėjimo, pardavėjas (kartu su praktika (tam reikia papildomo pirkėjo prašymo)) turi pateikti bandymo ataskaitą, kurią vykdo sertifikuota kompetentinga mechaninės, priešgaisrinės, cheminės, sanitarinės ir higienos saugos laboratorija pagal reikalavimus. Be to, protokole turėtų būti informacijos, kad visos lovelės gamyboje naudojamos medžiagos turi patvirtinamuosius dokumentus, leidžiančius juos naudoti gaminant vaikų baldus.